Jak používat deník Snílek

Poslechněte si rozšířenou audio verzi článku...

 

 

Deník Snílek je kouzelným pomocníkem pro rozvoj Tvých snových zážitků. Jak jej ale používat tak, aby Ti na cestě snů pomáhal co nejvíce? Pomůže Ti Snílek rozvíjet lucidní snění? A jak s tímto deníkem začít pracovat?

Snílek se skládá z několika prvků, které do sebe perfektně zapadají a vzájemně se doplňují...

 • Desatero snílka
 • Cesta snílka
 • Snové sugesce
 • Prostor pro zápisy snů
 • Mandaly
 • Komunita snílků

Pojďme se společně podívat na to, proč se Snílek stane tím nejlepším deníkem, který Tě bude provázet životní cestou.

 

Přišel mi deník Snílek. Jaký bude můj první krok?

Už samotná vazba Snílka je unikátní. Působit na Tebe bude jeho jedinečné logo. Můj kolega Radek přišel s jedinečnou myšlenkou. Slovo Snílek je totiž v našem podání spíše "SníLék".

 

Sni.

Je to Lék.

Lék pro Tvou duši. Sny hojí emoční rány, pomáhají nám vyrovnat se s těžkou životní situací nebo ztrátou blízkého.

 

Před námi se objevila zajímavá výzva. Jak dostat do loga čárku nad písmeno E tak, aby to bylo ladné a ve snílcích to vyvolávalo příjemné pocity. Pokud by se nám podařilo tuto výzvu úspěšně zvládnout, majitel Snílka by tak měl tuto kouzelnou slovní hříčku na očích každý den. A právě tato symbolika, která je součástí našeho každodenního života, má až magický vliv na náš snový svět.

Trvalo to sice delší dobu a znamenalo to pro nás desítky různých verzí loga, vznikl ale výsledek, který funguje přesně tak, jak jsme si přáli.

Měj deník Snílek položený někde, kde jej budeš mít na očích. Nenápadná čárka nad písmenem E Ti bude připomínat, že sny jsou skutečným lékem pro Tvou duši. Budou Ti pomáhat ke krásnému životu.

Logo_Snílek_1x1_černá (1)

 

 

K čemu slouží desatero Snílka?

Jedna z prvních věcí, se kterou se ve Snílkovi setkáš, je desatero Snílka. Toto desatero je výběrem těch nejdůležitějších věcí spojených se světem snů. Zároveň se jedná o základy, ke kterým je dobré se pravidelně vracet.

Tato jednoduchá snová doporučení si můžeš přečíst a zamyslet se, jak moc s Tebou rezonují. Už při tomto aktu čtení Tě možná napadne: "Aha, toto je právě ta věc, na které potřebuji zapracovat."

Zkus chvíli zůstat u pozorování toho, jak s Tebou každé z těchto doporučení rezonuje. Pokud někde ucítíš, že zrovna toto doporučení by mohlo být klíčové, věnuj mu pozornost a přemýšlej, jak jej zavést do své snové praxe.

Pokud se dostaneš do situace, že se Ti ve snovém světě nebude dařit tak, jak by sis představoval, vrať se k desateru. Většinou v něm najdeš potřebnou radu. Desatero není vymyšlené náhodně. Vzniklo po vědomé práci se stovkami snílků. Tito snílkové sdíleli své zážitky a dostávali různá doporučení. Po řadě let jsem vypozoroval, že existuje malá skupina doporučení, která se opakuje velmi často a na kterou by se měl každý snílek soustředit.

A tak vzniklo toto mocné desatero. Nechť teď pomáhá jako součást deníku i Tobě.

 

Desatero snílka | Deník Snílek

 

Cesta snílka

V deníku Tě čeká celkem pět zastávek. Na každé z nich dostaneš potřebnou inspiraci, kterou rovnou zavedeš do praxe. Tato myšlenka je zcela zásadní. Díky ní neupadneš do stereotypu při zapisování snů. Postupně si budeš zapisovat sny a v jeden moment se dostaneš na stránku (zastávku), kde se naučíš něco nového.

Takto vypadají jednotlivé zastávky na cestě snílka:

 1. Objevuji své sny - snílek dostává základní informace k tomu, jak své sny zapisovat a pozorovat.
 2. Cítím a prožívám - snílek začíná u svých snů vnímat nejdůležitější část. Emoce ve snech se učí rozvíjet a využívat je pro lepší život.
 3. Léčím duši - v této části se snílek dozvídá, jak využívat sny pro emoční hojení. Sny hojí emoční rány (Rosalind D. Cartwright, PhD).
 4. Ovládám své sny - snílek začíná rozvíjet svou schopnost lucidního snění (stav, kdy si uvědomí, že je ve snu).
 5. Poznávám ducha - snílek je připraven pustit se do poznávání spirituálního světa snů.

Všimni si, jak na sebe jednotlivé zastávky navazují. Cesta snílka začíná úplnými základy, pokračuje přes lucidní snění a dostává se až ke snové spiritualitě. Jsem si jistý tím, že už na této cestě poznáš duchovní sílu snů. Doporučuji Ti nepřeskakovat a jít po této cestě hezky krůček po krůčku. Některé věci chtějí čas. A ve světě snů to platí dvojnásob.

 

Užívej si cestu. Cestu snílka.

 

Snílek.com-Honza-Večer-Sám

 

Snové sugesce, zapisování snů a mandaly

Z této části deníku mám já osobně největší radost. Chtěl jsem, aby deník nebyl jen místem pro zapisování snů. Přál jsem si, aby se stal něčím mnohem víc. Něčím kouzelným.

Proto je v místech určených pro zápisy snů na každé dvoustranně jedna snová sugesce. Celkem je v deníku Snílek přes 80 snových sugescí! Tento prvek deníku považuji za ten úplně nejpodstatnější. Vždy, když si budeš zapisovat sny, budeš mít na očích snovou sugesci. V tom je opravdu velká síla. Sugesce jsou jedním z nejmocnějších nástrojů pro rozvoj lucidního snění a snové terapie.

Tyto snové sugesce nejsou vybrány náhodně. Každá z nich odpovídá tomu, v jakém místě na cestě snílka se zrovna budeš nacházet.

Prostor pro zápisy snů otevírá nové možnosti Tvé kreativní duši. Místo běžných linek jsme v deníku použili nenápadné tečky. Díky nim si můžeš část snu nakreslit. Já dělám třeba to, že si během zápisu snu načrtnu do deníku něco zajímavého, co mě ve snu z nějakého důvodu fascinovalo. Tímto jednoduchým cvičením zároveň trénuješ schopnost vybavování snů a lucidního snění.

Na konci každé zastávky (na cestě snílka) najdeš mandalu, kterou si můžeš vybarvit. Vybarvování mandal dělá z celého deníku Tvůj osobní prostor. Je to krásný a jednoduchý akt, díky kterému vynikne Tvá jedinečnost. To se následně přenáší do světa snů.

 

Komunita snílků

Po přečtení následujících řádků Tě možná napadají další otázky.

 • Jak si mám sny zapisovat?
 • Co mám dělat se snovými sugescemi?
 • Co když se mi sny příliš často nezdají?

Na Tvé dotazy dostaneš odpovědi v komunitě snílků. Součástí této komunity se stává každý, kdo si zakoupí deník Snílek. V této komunitě se budeš moci na cokoliv zeptat, případně sdílet Tvé vlastní snové prožitky.

Zároveň se s Tebou v této komunitě podělíme o potřebné základy pro snovou práci. Pokud bys následně chtěl jít do opravdové hloubky, doporučuji Ti lucidní akademii.

 

 

 

Autor článku: Jan Skryja
Spoluautor Snílka
Autor Lucidní akademie
Host Duše K
Snílek :-)

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení